אפוסטולוס ניקולאידיס

אפוסטולוס ניקולאידיס

אפוסטולוס ניקולאידיס , נולד ב30 ביוני 1938. הוא נולד בדרמה שנמצאת בצפון יוון. עוד בזמן שהיה תינוק הוריו יורגוס ומריה עברו לסלוניקי. מוזיקה תמיד הייתה בדם של אפוסטולוס. כילד צעיר הוא היה שר את שיר האלאפרה הפופולארי ששמע ברדיו וכל מיני שירים שאמו התופרת לימדה אותו.

בשנת 1951 סיים את לימודיו בבית הספר והלך לעבוד עם אבא שלו בבנייה. בזמן שהביא מלט לאתר הבנייה היא שר לעצמו וכולם היו מקשיבים. כשאפוסטולוס הקשיב לרדיו ושמע את שיריו של סטליוס קזנג'ידיס באותו הרגע הוא נדהם. לאכזבת ההורים שלו הוא קנה גיטרה יצר שלישיה והתחיל לשיר בסביבות השכונה. הצעירים שרו את בעיקר שירים ישנים שבוצעו על ידי אומנים פופולאריים באותה תקופה וביניהם סטליוס קזנג'ידיס ובטיקוציס.

אחרי שסיים את שירותו הצבאי, אפוסטולוס לקח את השאיפה המוסיקלית שהייתה לו והתחיל להקליט אלבום חדש. במהלך הקלטה אפוסטולוס גילה שקזנג'ידיס היה נוכח באולפן ההקלטות והוא היה נלהב וחיכה לסיום ההקלטה אחר כך הוא שר להיט גדול של קזנג'ידיס "שתי דלתות לחיים" שקזנג'ידיס עדיין באולפן.

אפוסטולוס הקליט מלא שירים שבוצעו על ידי גדולי המלחינים באותה התקופה וביניהם: מנוליס חיוטיס (וגם היה חבר קרוב שעזר ולימד אותו הרבה) , יורגוס לאפקאס ואפוסטולוס קלאדאראס. ב 1962 הקליט את השיר הראשון שלו "Esi me pligoses varia" שנכתב על ידי לאפקאס.

אפוסטולוס ניקולאידיס הלך לעולמו בשנת 1999.


שירים מובחרים של אפוסטולוס ניקולאידיס

שתפו לחברים והשאירו תגובה