תעלת קורינתוס

תעלת קורינתוס היא תעלת מים מרהיבה ביוון החוצה את רצועת היבשה של קורינתוס. אורך התעלה הוא 6.4 ק"מ ורוחבה הוא 21 מטרים בחלק התחתון והחלק העליון 25 מטרים.

חפירת התעלה החלה בשנת 1881 וסיומה ופתיחתה הראשונית הייתה ב-25 ליולי 1893. התעלה נפגעה במהלך מלחמת העולם השנייה בשל חשיבותה האסטרטגית. ב-1944, עם נסיגת הכוחות הגרמניים מיוון, הם השתמשו בחומרי נפץ כדי להוציא את התעלה מכלל פעולה ולהפריע לעבודה.

במהלך נובמבר 1947, חיל ההנדסה של ארצות הברית החל לעבוד כדי לנקות את התעלה. היא נפתחה מחדש לתנועה קלה של ספינות קטנות עד יולי 1948, ולכל תנועת הספינות בספטמבר אותה שנה.

כיום התעלה משמשת בעיקר למעבר של ספינות שייט קטנות וסירות תיירות מכיוון שרוחבה הצר של התעלה לא מאפשר שייט של אוניות משא גדולות. כ-11,000 ספינות בשנה שטים דרך התעלה.

צפו איך יאכטה עוברת בתעלת קורינתוס

כיצד ניתן להגיע אל תעלת קורינתוס

תעלת קורינתוס היא ללא ספק אטרקציה מרהיבה ומעניינת עבור תיירים. הדרך הטובה ביותר לראות אותה היא באמצעות שייט ביאכטה, ספינת נוסעים או סירה. יש למעשה סיורים באמצעות סירה שעוברת לאורך כל התעלה. חברות המציעות סיורים כאלה ניתן למצוא בנמל פיראוס באתונה.

ניתן להגיע אליה גם ברכב או מונית, נסיעה של כשעה ממרכז אתונה. מהכביש הראשי המהיר של אתונה יש לפנות ביציאה הראשונה לקורינתוס ומשם הדרך היא קצרה כדי לראות את התעלה מקרוב.

קפיצת בנג'י בתעלת קורינתוס

ישנה גם אטרקציה נוספת שניתן לחוות בתעלת קורינתוס והיא קפיצת בנג'י. חברת זולו בנג'י מציעה חבילה מיוחדת של קפיצת בנג'י + צילום על גבי DVD + חולצה במחיר של 80 אירו לאדם. הם פתוחים אך ורק במזג אוויר טוב.

צפו בוידיאו על אטרקציית קפיצת הבנג'י בתעלת קורינתוס

מפה של תעלת קורינתוס