תעלת קורינתוס

תעלת קורינתוס היא תעלת מים מרהיבה ביוון החוצה את רצועת היבשה של קורינתוס. אורך התעלה הוא 6.4 ק"מ ורוחבה הוא 21 מטרים בחלק התחתון והחלק העליון 25 מטרים.

חפירת התעלה החלה בשנת 1881 וסיומה ופתיחתה הראשונית הייתה ב-25 ליולי 1893. התעלה נפגעה במהלך מלחמת העולם השנייה בשל חשיבותה האסטרטגית. ב-1944, עם נסיגת הכוחות הגרמניים מיוון, הם השתמשו בחומרי נפץ כדי להוציא את התעלה מכלל פעולה ולהפריע לעבודה.

צפו בעבודות בניית תעלת קורינתוס בשנת 1951

במהלך נובמבר 1947, חיל ההנדסה של ארצות הברית החל לעבוד כדי לנקות את התעלה. היא נפתחה מחדש לתנועה קלה של ספינות קטנות עד יולי 1948, ולכל תנועת הספינות בספטמבר אותה שנה.

כיום התעלה משמשת בעיקר למעבר של ספינות שייט קטנות וסירות תיירות מכיוון שרוחבה הצר של התעלה לא מאפשר שייט של אוניות משא גדולות. כ-11,000 ספינות בשנה שטים דרך התעלה.

צפו איך ספינת שייט עוברת בתעלת קורינתוס

גם ספינות שייט גדולות יכולות לעבור בתעלה אך נדרשת ליווי של גוררת

כיצד ניתן להגיע אל תעלת קורינתוס

תעלת קורינתוס היא ללא ספק אטרקציה מרהיבה ומעניינת עבור תיירים. אם אתם מטיילים לפלופונסוס מאתונה העצירה הראשונה שלכם תהיה בתעלת קורינתוס. מאז 1893, התעלה למעשה מפרידה בין מרכז יוון לפלופונסוס, כך שתצטרכו לחצות אותה כדי להגיע לחצי האי.

הדרך הטובה ביותר לראות אותה היא באמצעות שייט ביאכטה, ספינת נוסעים או סירה. יש למעשה סיורים באמצעות סירה שעוברת לאורך כל התעלה. חברות המציעות סיורים כאלה ניתן למצוא בנמל פיראוס באתונה. בשייט ניתן להבחין על שרידים עתיקים על קירות התעלה. זוהי בהחלט חוויה יוצאת דופן שכדאי לחוות.

ניתן להגיע אליה גם ברכב או מונית, נסיעה של כשעה ממרכז אתונה. מהכביש הראשי המהיר של אתונה יש לפנות ביציאה הראשונה לקורינתוס ומשם הדרך היא קצרה כדי לראות את התעלה מקרוב.

התעלה נמצאת במרחק נסיעה של כשעתיים מאגם דוקסה, אגם מלאכותי שנחשב לאחד מהאגמים היפים ביותר ביוון. אם אתם באזור שווה לעשות ביקור גם באגם.

קפיצת בנג'י בתעלת קורינתוס

ישנה גם אטרקציה נוספת שניתן לחוות בתעלת קורינתוס והיא קפיצת בנג'י. חברת זולו בנג'י מציעה חבילה מיוחדת של קפיצת בנג'י + צילום על גבי DVD + חולצה במחיר של 80 אירו לאדם. הם פתוחים אך ורק במזג אוויר טוב.

צפו בוידיאו על אטרקציית קפיצת הבנג'י בתעלת קורינתוס

מפה של תעלת קורינתוס