אגם דוקסה

אגם דוקסה (ביוונית: לימני דוקסה) הוא אגם מלאכותי הנמצא במערב קורינתוס בחצי האי פלופונסוס בדרום יוון. האגם מוקף בנוף טבעי מרהיב ונחשב לאחד מהאגמים היפים ביותר ביוון. במרכז האגם ישנה כנסיה עתיקה.

האגם נוצר בשנת 1998 לאחר בניית הסכר של נהר סמוך. למרות על היותו אגם מלאכותי הוא השתלב בצורה מושלמת בסביבה הטבעית הסובבת אותו ויש דעות על כך שאגם טבעי זה נכח במיקומו בעת העתיקה בה האגדה של המיתולוגיה היוונית מספרת על ייבוש האגם על ידי הרקולס.

כנסיית אגיוס פאנוריוס ממוקמת בחצי אי קטן במרכז אגם דוקסה.

בשבתות ליד המנזר ישנם דוכנים של מוכרים שונים ביניהם שמן זית מקומי, ריבות, מתוקים ועוד. בסביבת האגם ישנם מסלולי הליכה נהדרים לצד נוף מדהים של כרמים אינסופיים.

נוף האגם נוטה להשתנות במשך עונות השנה וכך גם מפלס המים בו ולאן הם מגיעים.

מבקרים יכולים להקיף את האגם ברכב וברגל. אנשים רבים בוחרים להביא את האופניים שלהם כדי ליהנות מהיופי שמציע הנוף הסובב את האגם, יערות האורן וגם שטחי הכרמים.

האגם נמצא במרחק של כשעתיים נסיעה מתעלת קורינתוס, תעלת מים ארוכה באורך 6.4 ק"מ ומרהיבה ביופיה. אל תחמיצו שייט בתעלה.

איך מגיעים לאגם?

לאגם דוקסה ניתן להגיע במספר דרכים מעיר הבירה אתונה ביניהם שכירת רכב, מונית או רכבת. האגם נמצא כ-167 ק"מ מאתונה. זמן הנסיעה הוא כשעתיים וחצי. באוטובוס זמן הנסיעה הוא 4 שעות.

היתרון בשכירת רכב הוא שתוכלו לבקר בדרך במקומות נוספים כמו אגם סטימפליה.

בתי מלון בקרבת אגם דוקסה

ישנם מספר בתי מלון טובים הקרובים לאגם. מלון אולביוס הוא הקרוב ביותר לאגם במרחק של פחות מ-10 ק"מ. ישנם גם כמה יחידות אירוח הנמצאות אף במרחק של כ-1 ק"מ מהאגם.