מזג האוויר בכרתים

כרתים בחורףמזג האוויר בכרתים מאופיין בקיץ שטוף שמש וחורף סוער וגשום. החודשים החמים ביותר באי כרתים הם יולי ואוגוסט. במהלך היום הטמפרטורה נעה בין 29 אל 38 מעלות צלזיוס. למרות באזורים ההרריים יותר קריר, במיוחד בלילה, ייתכן כי יורגש יותר חם באזורים נמוכים המוקפים הרים ובהם לא מורגשת רוח הים בעוצמתה. אלו החודשים הטובים ביותר עבור שחייה ועבור האטרקציות ופעילויות הים באי.

בחודשים יוני וספטמבר בדרך כלל  יש ימי שמש וטמפרטורות בינוניות עד חם. המים חמים מספיק לשחייה והכי טובים בספטמבר. השיא היומי הוא בין 23 ל-29 מעלות צלזיוס. בחודש מאי בדרך כלל מזג האוויר בכרתים חם ושטוף שמש ברוב החודש.

במארס, אפריל, אוקטובר ותחילת נובמבר - יציעו ימים חמים ומהנים, זה נהיה הרבה פחות צפוי בקצה אלה של חודשי העונה, אבל ישנה פחות צפיפות של תיירים, דבר שחלק מהמטיילים מעדיפים. אנו ממליצים על מעיל עבור יציאה בחוץ וסוודר עבור הערבים. טמפרטורות השיא ביום הם נעימות ונעות בין 17 ל-26 מעלות צלזיוס.

חורף בכרתים

דצמבר - בדרך כלל טוב, אבל זה חורף בכרתים, אז מומלץ כמובן להצטייד בביגוד מחמם ומתאים לעונה - ורלוונטי גם עבור ינואר ופברואר. במהלך החודשים הראשונים האלה של השנה אמור להיות קצת גשם, אבל שוב, לא כל יום.

החורף (דצמבר עד פברואר) לעתים קרובות מרגיש קר - האי מצויד לקיץ. כמובן שאם מקום מוצאך הוא ברית המועצות או ארצות קרות במיוחד, כרתים עשוי להיראות מתון בחורף. הרוח והים יחדיו יוצרים על האי כמה תנאי מזג אוויר קיצוניים בעונה. טמפרטורות שיא היום במהלך העונה נעות בין 9 אל 18 מעלות צלזיוס (אפילו קרות יותר בהרים, חמות בכמה ימים אם אתה בר מזל).

תחזית מזג האוויר בכרתים