נהיגה ביוון

נהיגה ביווןהדרכים ביוון שונות ומגוונות עם כל הערים הגדולות שמחוברות יחדיו בכבישים רחבים ומהירים והערים הקטנות בהם כבישים צרים. כדי לנווט אל האזורים המרתקים והרחוקים ייתכן כי תצטרך לעבור דרך דרכים צרות בהם רובם עשויים מחצץ, מה שמקשה מאוד על הנהיגה בהם ועלול להכפיל את זמן הנסיעה המתוכנן על פי התכנון שנעשה באמצעות המפה.

יוון היא ארץ הררית והנהיגה בה עם הנוף הנשקף יכולה להיות מרהיבה במיוחד אבל הנסיעה יכולה להיות גם מעט לא נוחה, במיוחד בנסיעות ארוכות. אם אתה מטייל אם ילדים קטנים, השתדל לעשות עצירות תכופות ואפשר זמן נוסף כדי להגיע אל יעדך.

את הנהיגה ביוון אין לקחת בקלילות. ביוון יש אחוז תאונות מאוד גבוהה בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות לכן חשוב לשמור על זהירות.

הכבישים הכי מסוכנים הם הכבישים המהירים בעלי נתיב אחד המחברים בין הערים הגדולות עליהם נוסעים טרקטורים ומשאיות גדולות, מכוניות קטנות וישנות וגם אופנועים קטנים. יהיה זהיר במיוחד כאשר עליך לעקוף רכב איטי בנתיב השמאלי.

חשוב להקפיד תמיד שכל נוסעי הרכב יחגרו חגורת בטיחות. זכרו תמיד כי ביוון נוסעים בנתיב הימיני ועוקפים כלי רכב אחרים בנתיב השמאלי.

רישיון נהיגה ביוון

כדי לנהוג ביוון יש צורך בהנפקת רישיון נהיגה בינלאומי טרם הנסיעה. יש צורך לקחת גם את הרישיון הישראלי. הנהג חייב להיות בן 18 לפחות.

תמרורים ושלטי הכוונה

התמרורים ביוון קלים להבנה מכיוון שהם לא מכילים כיתוב ודומים לתמרורים האירופאים.

הגבלת מהירות

המהירות המותרת היא בהתאם לשילוט ומוגבלת עד ל50 קמ"ש בדרכים עירוניות ועד ל110 קמ"ש מחוץ לעיר. בדרכים מהירות המהירות מוגבלת עד ל120 קמ"ש אך שוב זה בהתאם לשילוט שמופיע בדרכים.

חנייה

בחלק מהאזורים החנייה דורשת שימוש בכרטיס חנייה או תשלום במדחן חנייה. האזורים האלה בדרך כלל מסומנים באנגלית וביוונית.

כלי הרכב ביוון

רוב כלי הרכב ביוון הם חדשים ומתוחזקים היטב תודות לסדרה של חוקים היצאו לאחרונה ונתנו לאנשים תמריץ להחליף את מכוניתם הישנה במכונית חדשה הצורכת פחות דלק.

תחנות דלק ביוון

תחנות הדלק ביוון קיימות כמעט בכל מקום ביוון ומציעים מגוון רחב של שירותים שונים למטיילים. בכל תחנות הדלק קיים דלק נטול עופרת, והם עובדים עד שעה 19:00 במשך ימי השבוע וסגורים בימי ראשון. על פי החוק, לפחות תחנת דלק אחת חייבת להיות פתוחה באותו אזור בלילה ובימי ראשון. אם אתם נוהגים בלילה ונואשים למצוא תחנת דלק, שאלו את המקומיים היכן נמצאת תחנת הדלק הפתוחה באזור.

הדלק ביוון הוא מאוד יקר ולכן עליכם לקחת את זה בחשבון כי גם אם תתכננו את הנסיעה מראש, עדיין יהיה מדובר בהוצאה גדולה עבורכם. רוב תחנות הדלק ביוון נותנות שירות מלא. כל תחנת דלק מציעה משאבת אוויר למילוי אוויר בצמיגי הרכב, מים, וספוג לרחוץ את שמשת הרכב. רוב תחנות הדלק הגדולות כוללות גם מיני מרקט שם תוכלו לקנות אביזרי רכב, אוכל מהיר, משקאות, גלידות, חטיפים ועוד.