קניות ביוון

קניות ביוון

ברחבי יוון תוכלו למצוא חנויות ומרכזי קניות שם תוכלו לרכוש מגוון רחב של פריטים מלבוש ועד לתכשיטים, לאלבומי מוזיקה וספרים. הכל אפשר למצוא ביוון. יש גם חנויות בהם תוכלו למצוא מבחר מוצרים יוונים כמו יין מתוצרת מקומית, כדרות חרס, סמלים, דגלים ועבודות אומנות בעבודת יד. באתונה, יש מבחר מקומות ללכת בהם מספר עצום של חנויות, שם תוכלו להנות בקניות כל היום. קיימים הרבה מוצרים ביוון שזולים יותר מאשר בשאר המקומות באירופה וגם באיכות טובה מאוד.

עבור פריטי לבוש של גברים ונשים, המקום הטוב ביותר יהיה רחוב ארמו, שאליו אפשר להגיע דרך כיכר סינטגמה במרכז אתונה. שם יש מלא חנויות ובוטיקים בהם תוכלו למצוא בגדים של מעצבים מקומיים וגם של מותגים וחברות בינלאומיות.

אם אתם מחפשים חנויות של מזכרות ומתנות עבור חברים או משפחה, המקום הטוב ביותר באתונה הוא מונאסטיראקי באזור הפלאקה במרכז אתונה. שם תוכל למצוא פסלים, תכשיטים, חולצות, מחזיקי מפתחות, פוסטרים ומגוון רחב של פריטים יחודיים ומקסימים. ליד אזור הפלקה יש המון בתי קפה וטברנות שם תוכלו לקחת הפסקה מיום הקניות ולהנות מכוס קפה או ארוחה.

במהלך סופי השבוע מתקיים שוק פשפשים במונאסטיראקי שם תוכלו למצוא מוצרים מגוונים ביניהם ספרים ישנים ועתיקות. יש את אותו הדבר בימי ראשון בפיראוס. עבור סיגריות, עיתונים ומגזינים, תוכלו למצוא את כל אלה במאות קיוסקים שתוכל למצוא בכל פינת רחוב כמעט בכל מקום. חלק מהקיוסקים פתוחים 24 שעות ביממה, אז אם אתם צריכים לקנות משהו דחוף באמצע הלילה, כמו משקה או כרטיס חיוג טלפוני, זה המקום לבדוק.

צפו בוידיאו שופונג ברחוב ארמו בעיר הבירה אתונה

אזור קולונאקי באתונה הוא גם אזור מאוד פופולארי לקניות עם מגוון רחב של חנויות בכל האזור. יש גם הרבה בתי קפה ובארים באזור. רובע קולונאקי ממוקם בפינה הימינית של גבעת לקביטוס אז תהיו מוכנים להליכה מאומצת ברחובות במהלך מסע הקניות שלכם.

שעות פתיחה של חנויות ביוון

שעות פתיחה תלויות בסוג של העסק ביוון כך שבמקרה של בתי מרקחת וקיוסקים הם יכולים להיות פתוחים. בימי ראשון רוב החנויות סגורות. בדרך בין השעות 14:00 ל-17:00 בעלי החנויות יוצאים להפסקה במיוחד בקיץ. חנויות תיירים יכולות להיות פתוחות. כמו כן, קיוסקים, בתי מרקחת, מרכולים וסניפי דואר ראשיים.

רוב רשתות המזון פותחות בשעה 8 בבוקר וסוגרות ב-8 בערב. הם סגורים לחלוטין בימי ראשון שמקביל ליום השבת שלנו עבורם.

בתי המרקחת ביוון פתוחים מיום שני עד שישי במתכונת שעות רגילה כמו שאר החנויות והמשרדים וכך גם סניפי הדואר הראשיים.

רוב הקיוסקים פתוחים 24 שעות ביממה. בטוח שתוכלו למצוא קיוסק פתוח באיזה מקום.

החזר מס עבור תיירים ביוון

כתיירים ישראלים אתם זכאים להחזר מס על הקניות שלכם ביוון. כל שעליכם לעשות הוא לרכוש בחנויות הפטורות ממס עבור תיירים בהם תראו מדבקה. צריך לרכוש במינימום 50 יורו ולא כוללים מוצרי מזון ואלכוהול. עליכם להראות את החשבוניות שלכם בעת יציאתכם מיוון ותקבלו שובר זיכוי כספי אותו תקבלו בדוכן בנמל התעופה.

קראו גם המדריך למטייל ביוון