רכבות ביוון

רכבות מילאו תפקיד חשוב בתשתית התחבורה של יוון מאז סוף המאה ה-19. כיום, ארגון הרכבות ההלניות (OSE) מפעיל רכבות נוסעים ומשא ברחבי יוון, המקשרות בין ערים גדולות לעיירות קטנות יותר.

ישנם שני סוגים עיקריים של רכבות ביוון: רכבות InterCity (IC) ורכבות פרוסטיאקוס. רכבות האינטרסיטי הן המהירות והנוחות מבין השתיים, עם מיזוג אוויר ומושבים שכיבה. הם פועלים בקווים ארוכים יותר ומחברים בין ערים מרכזיות כמו אתונה, סלוניקי, פטרס ולריסה.

רכבות פרוסטיאקוס, לעומת זאת, הן רכבות נוסעים הפועלות באזורי המטרופולינים הרחבים יותר של אתונה וסלוניקי. הם משמשים את המקומיים עבור הנסיעה היומית שלהם לעבודה וללימודים, והם גם בחירה פופולרית עבור תיירים שרוצים לחקור את הפרברים של שתי הערים הגדולות.

ליוון יש גם כמה מסלולי רכבת ציוריים המציעים לתיירים נקודת מבט ייחודית על הנופים היפים של המדינה. אחת המפורסמות שבהן היא מסילת הרכבת Diakofto-Kalavryta, העוברת דרך ערוץ Vouraikos ומציעה נופים מדהימים של הרי הפלופונסוס. מסלול נופי נוסף הוא רכבת פיליון, העוברת דרך כפרים יווניים מסורתיים ומציעה נופים יפים של הים האגאי.

למרות שרשת הרכבות ביוון אינה נרחבת כמו בחלק ממדינות אירופה אחרות, זוהי דרך נוחה ונוחה לטייל ברחבי המדינה. רכבות הן בדרך כלל דייקניות ואמינות, והן בחירה פופולרית עבור מקומיים ותיירים כאחד.

וידיאו המציג קווי רכבות שונות ברחבי יוון