קאלאמוס

קאלאמוס הוא אי יווני הררי קטן השוכן בים היוני, מול החוף המזרחי של יוון היבשתית. הוא חלק מקבוצת האיים היוניים הכוללת יעדי תיירות פופולריים ביניהם האיים קורפו, זקינתוס ו-קפלוניה.

הוא נודע בעת העתיקה בשם קארנוס. משמעות המילה קאלאמוס ביוונית היא קנה סוף וככל הנראה שמו של האי ניתן על קני הסוף הרבים שנמצאו בחופיו. גירסה אחרת אומרת כי מכיוון שלאי היו חופים טובים עם חול טוב אז נאמר "קאלי אמוס" שמשמעותו ביוונית "חול טוב".

האי קלאמוס הוא יחסית בתולי ופחות מפותח בהשוואה לשכניו הפופולריים יותר. יש לו נוף הררי, עם יערות עבותים, מטעי זיתים ומפרצונים ציוריים. האי קטן יחסית, משתרע על שטח של קצת יותר מ-25 קמ"ר, ואוכלוסייתו מונה כ-500 איש.

היישוב המרכזי באי הוא הכפר קלמוס, שנמצא בחוף המזרחי. זהו כפר ציורי ומסורתי, עם בתים מסוידים בלבן, רחובות צרים ונמל קטן. בכפר יש כמה חנויות, טברנות ובתי קפה, אבל בסך הכל זהו מקום שקט ושליו.

אחת האטרקציות המרכזיות של קלמוס היא החופים המדהימים שלה. באי יש כמה מפרצים ומפרצונים מבודדים עם מים צלולים, מושלמים לשחייה ושנורקלינג. כמה מהחופים הפופולריים ביותר באי כוללים את אפיסקופי, מירטיה וקפסאלי.

קלמוס היא גם יעד פופולרי לשייט ויאכטות. באי יש מרינה קטנה, שלרוב מלאה בסירות ויאכטות בחודשי הקיץ. מבקרים רבים נהנים גם לטייל ולחקור את השטח המפורץ של האי, שמציע נופים מדהימים של הים שמסביב ושל האיים הסמוכים.

שייט בקאנו אל האי קאלאמוס