קימולוס

קימולוס הוא אי יווני השוכן בים האגאי, בדרום מערב של קבוצת האיים הקיקלדיים, ליד האי מילוס. האי קטן ביחס לאיים האחרים ושטחו הוא רק 36 קמ"ר ובו כ-900 תושבים בלבד.

לאי קימולוס יש היסטוריה עשירה, על פי המסורת המקומית, שמו של האי הוא על שם תושבו הראשון. באי יש רק ישוב בודד בשם חוריו.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של קימולוס הוא הנוף ההררי שלו. האי הוא ביתם של גבעות והרים, כאשר הפסגה הגבוהה ביותר היא הר פרופיטיס איליאס, המתנשא לגובה של למעלה מ-350 מטרים. המבקרים יכולים ליהנות מטיולים וטיולים במסלולי הנוף של האי ולחקור פנינים נסתרות רבות שלו, כמו מפרצונים נסתרים וכפרי דייגים ציוריים.

בנוסף ליופי הטבעי שלו, קימולוס ידוע גם במורשת התרבותית העשירה שלו. לאי יש היסטוריה ארוכה, עם עדויות לפעילות אנושית עוד מהתקופה הנאוליתית. לאורך מאות השנים, קימולוס הייתה מיושבת על ידי מגוון תרבויות, כולל היוונים, הרומאים, הוונציאנים והעות'מאנים. כתוצאה מכך, האי הוא ביתם של שפע של ציוני דרך תרבותיים, כמו טירת קימולוס, התיאטרון העתיק של אליניקה, והבתים המסורתיים והסמטאות הצרות של הכפר צ'וריו.

אחת האטרקציות הפופולריות ביותר באי היא החופים היפים שלו. לקימולוס יש מגוון של חופים מדהימים, שלכל אחד מהם קסם ויופי ייחודיים משלו. כמה מהחופים הטובים ביותר לבקר בהם בזמן שהייתם באי כוללים:

חוף פראסה: החוף היפהפה הזה ממוקם בחוף המערבי של האי וידוע במים הצלולים והחול הלבן והרך שלו. זהו מקום נהדר לשחייה ולשיזוף, עם כמה טברנות הממוקמות בקרבת מקום לכיבוד.

חוף בונאצה: החוף היפהפה הזה ממוקם בחוף הצפוני של האי וידוע ביופיו הטבעי המבודד והבתולי. זהו מקום נהדר לשחייה ושנורקלינג, עם כמה שמשיות ומיטות שיזוף זמינות להשכרה.

חוף אליקי: החוף היפהפה הזה ממוקם בחוף הדרומי של האי וידוע ביופיו הטבעי ובאווירה השלווה. זהו מקום נהדר לשחייה ולשיזוף, עם כמה טברנות הממוקמות בקרבת מקום לכיבוד.

צפו בחוף פרסה באי היווני קימולוס