פנגרטי

פנגרטי (או באיות אחר פנגראטי, Pangrati) היא שכונה הנמצאת במרכז העיר אתונה, בירתה של יוון. בשכונה ניתן למצוא בתי קפה, טברנות ומסעדות ויש בה חיי לילה פעילים.

סיור וידיאו בשכונת פנגרטי הנמצאת במרכז אתונה

איך מגיעים אל שכונת פנגרטי?

פנגרטי נמצאת במרכז העיר אתונה וניתן להגיע אל השכונה בהליכה רגלית של כ-25 דקות מכיכר סינטגמה ומונאסטיראקי. ניתן גם לקחת את קו 4 (Metro Line 4) או את קו 2 (Metro Line 2) בתחנת המטרו שקרובות מאוד לפנגרטי.

קניות בפנגראטי

בפנגראטי תוכלו למצוא סניף של חנות הסטוק ג'מבו (Jumbo). אמנם מדובר בסניף קטן יחסית לשאר הסניפים של הרשת אך תוכלו למצוא בה עדיין מגוון פריטים שונים במחירים די זולים. ליד החנות יש את טברנת פאליה אתינה (Palia Athina) שהיא טברנה מסורתית עם להקה יוונית השרה ומנגנת מוזיקה יוונית. מבחר האוכל בה לא גדול, אתם תהנו בה יותר ממשקה טוב והאזנה למוזיקה.

מסעדות מומלצות בפנגרטי

בפנגרטי תוכלו למצוא מגוון רחב של מסעדות וטברנות מסורתיות.

ספונדי (Spondi) היא אחת המסעדות היוקרתיות ביותר ביוון שזכתה לשני כוכבי מישלין ונמצאת בלב שכונת פנגרטי. המסעדה מציעה מגוון מאכלים המשלבים בין מאכלים ים תיכוניים אל המטבח הצרפתי. כתובת: Pirronos 5, Athina 116 36

מאוורו פרובאטו (Mavro Provato) נחשבת לאחת מהמסעדות הטובות ביותר בעיר אתונה. פירושו של שם המסעדה ביוונית היא "הכבש השחור". כתובת: Arrianou 31, Athina 116 35

מלונות מומלצים בפנגרטי

בשכונת פנגראטי יש רק מספר מלונות אחדים והשאר הם דירות אירוח.

מלון פאי אינו כולל דירוג כוכבים רשמי אך מציע חדרים מרווחים ונקיים. יש גם סוויטה ענקית המתאימה למשפחה עם ילדים. המלון הנמצא במרחק של כ-18 ק"מ מנמל התעופה של אתונה.