פאתמוס

פאתמוס (או באיות אחר פאטמוס, Patmos) הוא אי יווני קטן הנמצא בדרום מזרח הים האגאי וחלק מקבוצת האיים הדודקאנסיים.

האי נחשב למקודש בעיני הנוצרים בו מאמינים כי חזון יוחנן נכתב בו. המבקרים באי נחלקים לשני סוגים הראשונים הם מבקרים שבאים בגלל אמונתם והסוג האחר הם מטיילים שבאים לראות ולחוות את החופים והנופים שיש לאי להציע.

האטרקציה העיקרית של האי היא מנזר סנט ג'ון, מתחם מבוצר של כנסיות, קפלות ומבני נזירים שראשיתו במאה ה-11. במנזר נמצא מוזיאון עם אייקונים ביזנטיים חשובים, כתבי יד וחפצי דת, כמו גם ספרייה עם ספרים וכתבי יד נדירים.

פטמוס היא גם ביתה של מערת האפוקליפסה, מערה קטנה שבה נאמר שג'ון הקדוש קיבל את חזיונותיו. המערה ממוקמת ליד המנזר ופתוחה למבקרים.

בנוסף למורשת הדתית שלה, לפטמוס יש עיר עתיקה ציורית ומקסימה, הנקראת כורה, עם רחובות צרים, בתים מסוידים ופרחים צבעוניים. כורה היא מקום נהדר לשוטט בו, לבקר בחנויות ובבתי קפה מקומיים ולהתפעל מהארכיטקטורה של האי ומאורח החיים המסורתי.

לפאטמוס יש גם כמה חופים יפים, כמו פסילי אמוס, אגריוליבאדי וגריקוס, שמציעים מים צלולים ונוף מדהים של הגבעות שמסביב.

פאתמוס

כיצד להגיע אל פאתמוס?

אל האי פטמוס ניתן להגיע באמצעות מעבורת היוצאת מנמל פיראוס באתונה. תדירות המעבורת היא 3-5 פעמים בשבוע. היא יוצאת משער E1 בנמל משם יוצאים המעבורות לאיים הדודקאנסיים. משך זמן השייט במעבורת הוא 7 שעות בערך.

ניתן להגיע אליו גם בסירה מהירה מהאיים הסמוכים אליו: קוס, לרוס ו-סאמוס.

גריקוס

החוף הארוך ביותר של האי פאתמוס כולל חוף חולי עם מים כחולים וצלולים. החוף מאובזר וכולל שמשיות ופעילויות ספורט ימי שמתאימים גם למשפחות.

סרטון וידיאו המציג את האי פאתמוס