לרוס

לרוס הוא אי יווני קטן המשתייך לאיים הדודקאנסיים בדרום הים האגאי ביוון. האיים הסמוכים אליו הם קלימנוס, ליפסי ו-פאתמוס. על פי המיתולוגיה היוונית, ישנו מיתוס שארטמיס נכח באי לצייד.

לאי יש היסטוריה ייחודית ומרתקת. במהלך מלחמת העולם השנייה נכבש האי על ידי הצבא האיטלקי, שהטביע את חותמו על הארכיטקטורה והתרבות של האי. לרוס שימש גם כיעד גלות פוליטי עבור מתנגדים פוליטיים מהשמאל במאה ה-20. כיום, המבקרים יכולים לחקור את ציוני הדרך ההיסטוריים של האי, כולל טירת פנדלי, מוזיאון הצי ואנדרטת המלחמה.

הוא ידוע גם ביופיו הטבעי המדהים. האי מוקף במים צלולים, ויש בו הרבה חופים יפים, כמו אגיה מרינה, פנטלי ואלינדה. חופים אלו מציעים סביבה מושלמת לשחייה, שיזוף וספורט מים. לרוס הוא גם יעד אידיאלי לטיולים רגליים ורכיבה על אופניים, עם מסלולים ציוריים רבים המציעים נופים עוצרי נשימה של הים והנוף שמסביב.

אחת האטרקציות המפורסמות ביותר של לרוס היא העיירה לאקי, הנחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לארכיטקטורה רציונליסטית איטלקית ביוון. לאקי יש רחובות רחבים, מבנים מרשימים ונמל אלגנטי, מה שהופך אותו ליעד מושלם לטיול נינוח או להפסקת קפה.

לרוס מחובר היטב לאיים פופולריים אחרים בדודקאנס כמו רודוס ו-קוס, מה שהופך אותו לבסיס מצוין לטיול איים. האי נגיש במעבורת או במטוס, עם טיסות ישירות מאתונה ומערים מרכזיות אחרות באירופה.

סיור וידיאו באי לרוס

כיצד ניתן להגיע אל האי?

אל האי לרוס ניתן להגיע באמצעות מעבורה ישירה מנמל פיראוס, שייט שאורך כ-11 שעות.