ליפסי

ליפסי (או ליפסוס) הוא אי יווני קטן מערבית לאי פאתמוס מקבוצת האיים הדודקאנסיים. האי מציע חופים נפלאים ורוב מבקריו הם אלו העושים טיולים יומיים מהאיים פאתמוס ו-לרוס הסמוכים.

הכפר ליפסי

כל המעבורות עוצרות בכפר ליפסי, היחידי של האי. זהו כפר דייגים בו בתי המגורים צבועים בלבן. הכפר ליפסי כולל שני נמלים. המעבורות והיאכטות עוגנות בנמל הגדול וסירות השייט עוגנות בנמל הקטן שנמצא קרוב למרכז הכפר.

כיצד להגיע אל האי?

אל האי ניתן להגיע באמצעות מעבורת מנמל פיראוס באתונה וגם מהאיים הסמוכים קלימנוס, לרוס, פאתמוס ו-סאמוס.

חופים באי ליפסי

עבור אי קטן יחסית ליפסי מציע מגוון חופים חלקם חוליים, אחרים סלעיים וכל אחד נותן את הנוף הייחודי שלו. רובם חופים שקטים וכמעט לא תוכלו למצוא בהם אנשים כך שיש סיכוי שתרגישו שהחוף כולו שלכם.

ישנם כמה חופים יפים באמת באי זה, ביניהם ליאנטו, ללא ספק הפופולרי ביותר ונמצא במרחק הליכה קצר מאוד מהכפר הראשי, אבל גם חוף קאמפוס, פלאטיס ייאלוס - רצועת חוף ענקית על הים - חוף פפנדריה בדרום, מול האי לרוס, ומציע מראה אופייני של סביבה טבעית יפה.

חוף פלאטיס יאלוס (Platis Gialos, משמעותו ביוונית "חוף רחב") ממוקם כ-6 ק"מ דרום מערבית לעיירה הראשית ליפסי. החוף מתאים לאלו שמחפשים פרטיות ושקט. אין בו כיסאות וגם לא שמשיות אלא רק עצים ורצועת חוף חולית עם מים צלולים.

צילום וידיאו של חוף פלאטיס יאלוס באי ליפסי

מסעדות באי

לליפסי יש מסורת ארוכת שנים בגסטרונומיה, מטבח עשיר מאוד ומגוון מאוד, המציע הרבה מנות, מאפים ומשקאות. דגש מיוחד ניתן על פיתוח וקידום מוצרים מקומיים, כלומר יין, זיתים, עגבניות לתינוקות, דבש ודגים.

מקומות אירוח מומלצים

מיכאליס סטודיו (Michalis Studios) הוא מלון דירות הנמצא בעיירה הראשית של האי ובמרחק של כ-2 ק"מ אל חוף טורקומנימה (Turkomnima).