וולוס

וולוס (Volos) היא עיר נמל ביוון הנמצאת בחבל תסליה ובמרחק של 326 ק"מ מאתונה ו-219 ק"מ מהעיר סלוניקי. הנמל של העיר וולוס נחשב לשלישי בגודלו ביוון. לעיר היסטוריה עשירה והיא נחשבת לאחת הערים האטרקטיביות ביוון.

סיור וידיאו בעיר וולוס ביוון

יהדות וולוס

התיישבות יהודית נכחה בעיר עוד מהמאה ה-14 וישנם עדויות שהיו בעיר יהודים עוד מימי קדם. בשנת 1940 התגוררו בוולוס 882 יהודים. לאחר שיוון נכבשה היהודים חיו בביטחון יחסי עד לפלישה הגרמנית בשנת 1943. הגרמנים בחרו ב-25 במרץ 1944, יום העצמאות היווני, לגרש את יהודי וולוס וכל היהודים שנותרו ביבשת יוון.

כיצד ניתן להגיע אל וולוס

לוולוס נמל תעופה הממוקם כ-27 ק"מ מדרום מערב העיר במרחק של 30 דקות נסיעה ממרכז העיר. ישנם אוטובוסים מנמל התעופה אל העיר וגם שירות מוניות.

ניתן להגיע אל וולוס גם באמצעות רכב. וולוס נמצאת במרחק של כ-330 ק"מ צפונית לעיר הבירה אתונה. נסיעה מאתונה תארך כ-3 שעות. מהעיר סלוניקי הדרך תהיה קצרה יותר בכ-100 ק"מ מאשר נסיעה מאתונה ואורך הנסיעה יהיה כשעתיים. ישנם כבישים מהירים המחברים בין שלושת הערים.

אוטובוסים ציבוריים מחברים בין וולוס אל הערים הגדולות כמו אתונה, סלוניקי וערים אחרות. ישנו גם קו רכבת מאתונה אל לריסה ומשם ניתן להגיע אל וולוס.

מה לראות בוולוס

העיר וולוס מציעה למבקריה לא מעט אטרקציות ומקומות לראות. לאלו שלא אוהבים הליכה, ישנם שבילי אופניים בכל העיר.

פארק אגיוס קוסטנטינוס נמצא סמוך למרכז העיר ולכנסיית אגיוס קונסטנטינוס. מיקומו בסמוך לחזית החוף של וולוס מציע נוף אידיאלי של המפרץ הפגאסטי. העצים יוצרים נווה מדבר של קרירות ושלווה לקיץ. הפארק די גדול, מסודר ודי נקי.

המוזיאון העירוני של וולוס הוא המוזיאון העירוני הראשון ביוון. הוא ממוקם בפאליאס, ברחוב Feon 15 במבנה ששימש בעבר כמפעל טבק אשר נבנה בשנת 1920 ושופץ ב-2014, בשנה בה המוזיאון החל לפעול לראשונה. בחצר המוזיאון יש חלק מהצד המזרחי של חומת הטירה של פליון.

המוזיאון מוקדש לציון 90 שנה להקמתו של התיישבות הפליטים בניאה איוניה, כמו גם את ההשפעה של ההגירה ההמונית של פליטים מאסיה מינור בעיר וולוס. במוזיאון יש מעת לעת פעילויות ואירועים שונים. בקומת הקרקע של המוזיאון ישנה חנות וחדר קריאה.

שעות פתיחה: שלישי - ראשון 10:30 - 13:30 רביעי ושישי 18:00 - 21:00

מחיר כניסה למבוגר: 2 אירו, מחיר כניסה לאדם בקבוצה מעל 5 אנשים: 1 אירו

מלונות מומלצים בוולוס

אחד מהמלונות היוקרתיים והטובים ביותר בוולוס הוא מלון דומוטל קסניה ⭐⭐⭐⭐⭐ מלון בדירוג 5 כוכבים הנמצא במיקום מעולה על שפת הים. המלון מציע לאורחיו שני בריכות שחייה, חדר כושר וספא.

מלון נוסף הנמצא במרכז העיר הוא מלון וולוס פאלאס בדירוג 4 כוכבים, הנמצא בקרבת תחנת הרכבת.