קטרינה סטאניסי

קטרינה סטאניסי

קטרינה סטאניסי נולדה ב9 לפברואר 1957 בנאוסה שביוון. בגיל 7 היגרה יחד עם משפחתה לגרמניה בגלל העוני והאבטלה שפוקדים בשנות ה-60 את יוון. בגרמניה עבדה במפעלים ומסעדות כדי להתפרנס. בגיל 16 הופיעה קטרינה לראשונה על הבמה במועדון "מקסים" בגרמניה, שם היא פגשה את האמרגן הידוע ניקולסון שייעץ לה לחזור ליוון ולהמשיך בקריירה כזמרת. בשנת 1974 סטאניסי חזרה ליוון יחד עם משפחתה והחלה להופיע עם זמרים שונים ביניהם הזמר פסחליס טרזיס. בשנת 1976 היא החלה לעבוד לצד הזמרת הגדולה ריטה סאקלאריו אותה ליוותה במועדוני לילה שבם הופיעה ובהקלטות שלה.

ב-1982 בעודה מופיעה סטניסי במועדון הלילה המוצלח "קרוסאקי" יחד עם ויקי מוסכליו, ליצה דיאמנטי וקוטסטאס קרוסאקי, המנצח והמלחין של התזמורת תאקיס מוספיריס יביא לה את הצלחתה הראשונה עם השיר "מיסטיקא מו ארוטה" ("האהבה הסודית שלי") שזכה להפוך ללהיט גדול.

בשנת 1983 היא שיתפה פעולה עם הזמר יורגוס דאלאראס במספר הופעות גדולות ברחבי יוון ומחוץ לה. הדואטים שלהם הוקלטו והאלבום "תרגודיה מו" זכה ליותר מ-700,000 מכירות.

בשנים 1988 ו-1989 היא שיתפה פעולה עם הזמר הגדול סטליוס קזנג'ידיס באלבום "אלפת'רוס" ו-"אוטי דן איפא". האלבום הראשון כולל את השיר "דן איסה אסי" שהולחן על ידי המלחין טאקי סוקה והמילים נכתבו על ידי ניקו לוקה, ואלבום השני שזכה בפלטינה השיר "אפטי אי ניחטה מני". סטליוס קזנג'ידיס אמר בזמנו כי קטרינה סטאניסי ופיצה פאפאדופולו הם הזמרות הגדולות ביוון.


שירים מובחרים של קטרינה סטאניסי

שתפו לחברים והשאירו תגובה