סטראטוס קיפריוס

סטראטוס קיפריוס

סטראטוס קיפריוס הוא זמר לאיקה יווני נולד בקפריסין בשנת 1935 בשם סטראטוס סאבאס ו"קיפריוס" הוא השם בו השתמש כאמן ובו גם היה מוכר. הוא גדל בעוני ועבד בילדותו כדי לפרנס את משפחתו.

המצב בקפריסין באותו הזמן היה קשה מאוד לעניים ובמיוחד לצעירים בזמנו ולכן קיבל החלטה לעזוב את קפריסין כדי שיוכל להתפרנס כך לקח מזוודה ועזב לבריטניה, שם מצא עבודה בבית חרושת. ושם הוא מוצא נחמה בשירה ובכל יום הוא לוקח איתו את הגיטרה שלו, בהפסקות הוא שר ומביע את הכאב שלו ושל חבריו, הוא חי שם חמש שנים עד שהוא קיבל אזרחות.

הוא העריץ את סטליוס קזנג'ידיס והחלום שלו היה לפגוש אותו. אז החליט לעזוב את בריטניה ולעבור ליוון. כאשר הגיע ליוון סטראטוס לא הכיר אף אחד לכן החליט ללכת יום אחד לבית קפה מקומי שם ניגנו זמרי לאיקה בזמנו. היה שם המוזיקאי סטליוס כריסיניס, שהתיישב ליד שולחנו של סטראטוס ושוחח עימו, הקשיב לחלומו להיות זמר ואהב את גוון קולו. למחרת הם עשו חזרות יחד והלכו לאולפן Music Box להקליט שיר.

בדצמבר 1961 סטראטוס סאבאס מקליט את שירו הראשון "פרטה מו פוטיריה קא אללה" ומוציא תקליט לשיר בשם הבמה שלו סטראטוס קיפריוס. במהרה שירו נהפך ללהיט והוא נחשב לאחד מהזמרים הפופולאריים בז'אנר הלאיקה.

ב17 לדצמבר 2018 הלך סטראטוס קיפריוס לעולמו בגיל 84. בשנותיו האחרונות העביר את חייו בין קפריסין ליוון וחי חיים צנועים.


שירים מובחרים של סטראטוס קיפריוס


שתפו לחברים והשאירו תגובה