תחבורה באתונה

אוטובוס באתונה

התחבורה הציבורית באתונה מציעה לנוסעיה מגוון רחב של מסלולים באמצעות כלי תחבורה שונים: מטרו, רכבות, אוטובוסים וחשמליות. התחבורה הציבורית באתונה שינתה את פניה רבות בעשר השנים האחרונות.

למרות שאתונה היא עיר גדולה, אם אתם בוחרים מלון במיקום טוב ונמצאים במרכז העיר אז תוכלו להגיע כמעט לכל המקומות המרכזיים בהליכה רגלית.

יש מטיילים המעוניינים לשכור רכב אך קחו בחשבון שקשה מאוד למצוא חניה באתונה אלא אם כן המלון מציע מקום חניה פנוי עבורכם.

בעלות של 1.4 יורו ניתן לרכוש כרטיס משולב בו ניתן לבצע נסיעה באחד מכלי התחבורה או יותר באתונה בתוקף של 90 דקות. את הכרטיסים תוכלו לקנות בכל תחנת רכבת או מטרו וגם בקיוסקים הסמוכים אליהם.

ניתן גם לרכוש כרטיסים לזמן ארוך יותר של 24 שעות במחיר של 4.50 יורו לכרטיס, 9 יורו לכרטיס שבועי בתוקף 5 ימים או כרטיס תייר בעלות של 22 יורו (ל-3 ימים) המאפשר נסיעה במטרו הלוך וחזור מנמל התעופה.

בקיץ 2018, מערכת התחבורה באתונה החליפה את הכרטיסים מנייר בכרטיסים אלקטרוניים מודרניים בדומה לרב קו בישראל.

סרטון הכרות של התחבורה הציבורית באתונה (באנגלית)

אוטובוסים באתונה

האוטובוסים באתונה יכולים לקחת אתכם לכמעט כל מקום בעיר.

נוספו בשנים האחרונות שלטים דיגיטליים שמראים את זמן ההגעה של האוטובוס. בתחנות האוטובוסים בדרך כלל תהיה מפה של תחנות האוטובוס ולאן כל קו מוביל.

באוטובוסים החדישים ישנו מסך עם מפה המציג באיזה תחנה האוטובוס יעצור ויראה את התחנות הבאות.

אתונה מפעילה קו רציף של אוטובוסים שפועל 24 שעות ומחבר בין מרכז העיר אל נמל התעופה הבינלאומי של אתונה. השירות מופעל ללא הפסקה, שבעה ימים בשבוע (24/7) כולל חגים.

מחיר כרטיס נסיעה באוטובוס אל או מנמל התעופה של אתונה יעלה 6 יורו.

ישנם ארבעה קווים:

  • X93 - Kifissos KTL: תחנת אוטובוסים ארוכי טווח המתחברת אל תחנת הטרמינל Kifissos ו-Loision.
  • X95 - מכיכר סינטגמה ישירות אל נמל התעופה.
  • X96 - מפיראוס אל נמל התעופה.
  • X97 - מתחנות המטרו ועד נמל התעופה.

מוניות באתונה

המוניות באתונה הם בצבע צהוב וקשה להתעלם מהם, במקומות אחרים ביוון הם בצבעים אחרים (שחור או לבן). המוניות הם דרך טובה ונוחה להתנייד בעיר אך יקרות משמעותית יותר מדרכי תחבורה אחרים.

נהגי המוניות היוונים מחויבים על פי חוק להפעיל מונה ולתת קבלה בסוף כל נסיעה. תוכלו להזכיר לנהג המונית במקרה והוא לא הפעיל עבורכם מונה.

מונית מנמל התעופה אל העיר תעלה 38 יורו מהשעה 5 בבוקר ועד לחצות ו-54 יורו מחצות ועד 5 בבוקר.

רכבות באתונה

באתונה פועלת חברת רכבות לטווח ארוך אחת בשם TRAINOSE. הקו הנפוץ הוא הקו המחבר בין העיר סלוניקי לאתונה, כ-4 וחצי שעות נסיעה. לאחרונה הושק קו רכבת חשמלית מאתונה לסלוניקי חדישה המקצרת את זמן הנסיעה לכ-3 שעות.

הרכבת אל סלוניקי יוצאת מתחנת הרכבת המרכזית של אתונה. מחיר הכרטיס לנוסע מתחיל מ-35 אירו לכיוון.

הנסיעה ברכבת יכולה להיות חוויה מהנה וצפייה בנופים מרהיבים בדרך.

מפת התחבורה הציבורית באתונה

להלן מפה המציגה את קווי התחבורה הציבורית של אתונה

תזכורת לכל הנוסעים בתחבורה הציבורית: כאשר אתם נוסעים באוטובוס, מטרו או רכבת או חשמלית עליכם לוודאות כי אישררתם את כרטיסכם לאחר שרכשתם אותם. הקנס לנוסע אשר לא אישרר את כרטיסו עומד על 40 פעמים על ערכו של כרטיס הנסיעה.

מכונת אישרור הכרטיסים בתחנות האוטובוסים היא בצבע כתום. בתחנת הרכבות צבעם יהיה בייג' ממוקומות בלובי התחנה וגם בפנים.

תהיו בטוחים כי אתם בוחרים את הכרטיס הנכון במכונה. כרטיס שלא יתאים את סוג הנסיעה גם ילווה בקנס כספי.

כרטיסים ומחירים

להלן מחירי כרטיסי הנסיעה בתחבורה הציבורית באתונה:

כרטיס נסיעה משולב עולה 1.40 יורו והוא תקף ל-90 דקות בשימוש לכל סוגי אמצעי התחבורה הציבורית בעיר (אוטובוסים, מטרו, רכבת, חשמלית) חוץ מאלו אל ומנמל התעופה. יש לאשרר את הכרטיס לפני הנסיעה. ניתן לרכוש את הכרטיס בתחנות המטרו ובמכונות האוטומטיות הסמוכות אליהן. כמו כן, בכ-1500 נקודות מכירה ברחבי העיר (קיוסקים, חנויות ועוד).

כרטיס נסיעה יומי התקף ל-24 שעות עולה 4.50 יורו והוא תקף גם הוא לכל סוגי אמצעי התחבורה הציבורית בדומה לכרטיס המשולב חוץ מאלו אל ומנמל התעופה.

כרטיס נסיעה שבועי התקף ל-5 ימים עולה 9 יורו וכמו הכרטיס המשולב והכרטיס היומי מציע נסיעה בכל סוגי אמצעי התחבורה הציבורית בעיר חוץ מאלו אל ומנמל התעופה.

כרטיס נסיעה לתיירים התקף ל-3 ימים עולה 22 יורו וכולל את כל אמצעי התחבורה הציבורית שמציעים הכרטיסים לפני ובנוסף גם נסיעה אל ומנמל התעופה. ניתן לרכוש את הכרטיס בשדה התעופה, בכיכר אומוניה, סינטגמה, באקרופוליס, מונסאסטיראקי, ת'יסיו ופיראוס.

כרטיס נסיעה אוטובוס אקספרס הכרטיס תקף רק לכיוון אחד של נסיעה אל או מנמל התעופה במחיר של 6 יורו. ניתן לרכוש אותו גם אצל הנהג.

שימו לב: כל הכרטיסים מתחילים את תוקפם רק לאחר שימושם הראשון ולא מרגע רכישתם.