כריסמס ביוון

כריסמס ביוון

כריסמס ביוון היא תקופה טובה לבקר ביוון במהלך החורף לנוכח החגיגות של התושבים, הרחובות המקושטים ומלאי השמחה. תוכלו להרגיש את האווירה המיוחדת של החג בכל מקום. יהיה נפוץ לראות עצי כריסמס מקושטים ברחובות העיר.

עץ חג המולד

בכל חודש דצמבר, בכיכר אריסטוטלוס בסלוניקי שהיא העיר השנייה בגודלה ביוון, מציבים עץ גדול, מקושט ומואר בצורה של אוניית מפרש והאזור מושך תיירים רבים שרוצים להצטלם עם העץ המיוחד.

ברכת חג המולד

ביוון נוהגים לאחל אחד לשני את ברכת החג "קלה חריסטויאננה!" שמשמעותה ביוונית "חג מולד שמח!".

צום לפני הכריסמס

היוונים המסורתיים ביוון נוהגים לצום 40 יום לפני חג הכריסמס. האיסור חל על אכילת מוצרי מזון מן החי לדוגמה בשר, ביצים וחלב.

הכריסמס באתונה

בכריסמס אתונה מקבלת אווירה מיוחדת עבור החג ובה תראו רחובות, חנויות, בתי קפה ומלונות שמקשטים את סביבתם בעצים מוארים, תאורה מיוחדת ואף מוזיקה בחלק מהמקומות.

בכיכר סינטגמה תמצאו עץ חג מולד גדול ומואר, משחקי פעילות עבור ילדים ואירועים נוספים. הגן הלאומי יקושט בתאורה מיוחדת ויהפוך למחזה מדהים למבוגרים וילדים כאחד.

ביקור בשווקי הכריסמס

The Christmas Factory ("מפעל הכריסמס") בטכנופוליס הוא אטרקציה מעניינת לילדים וגם למבוגרים במהלך הכריסמס.

מה-30 בנובמבר ועד ל-6 בינואר בכל יום משעה 10:00 עד 22:00 ישנה פעילות רחבה עבור חג המולד.

חוץ משווקי כריסמס בהם נמכרים מוצרים שונים ניתן למצוא לונה פארק שלם: קרוסלות, סדנאות יצירה לילדים, גלישה בקרח ועוד.

מחיר הכניסה מתחיל מ-6 יורו לאדם.

כתובת:
100 Pireos and Voutadon, Gazi

הכנות לחג המולד

כאשר הכרימס קרב ובא, כולם מתכוננים ומצפים בכליון עיניים לחג הנחשק, המיוחד והאהוב מכל החגים. אנשים יינקו את ביתיהם ועוגיות כריסמס ייאפו במיוחד לכבוד החג.

אירועים באתונה

תוכלו לצפות באירועים שונים באתונה שיחולו לפני ובמהלך חג המולד בעמוד אירועים באתונה

קניות במהלך חג המולד

הקניונים באתונה מציעים חוויה במהלך תקופת הכריסמס. קניון לב אתונה מציע החלקה על הקרח וקניון היכל הזהב מציע גם פעילויות מוזיקליות שונות. כך גם בקניון The Mall.

מ -14 בדצמבר ועד חג המולד, לחנויות בעיר יש שעות פתיחה מיוחדות עבור החג.

בשנה שעברה הם נשארו פתוחים כל יום, כולל ימי ראשון, בין השעות 09:00-21:00 בימי חול, ובין השעות 09:00-18:00 בימי שבת וראשון.