כריסמס ביוון

כריסמס ביוון היא תקופה טובה לבקר ביוון במהלך החורף לנוכח החגיגות של התושבים, הרחובות המקושטים ומלאי השמחה. תוכלו להרגיש את האווירה המיוחדת של החג בכל מקום. יהיה נפוץ לראות עצי כריסמס מקושטים ברחובות העיר.

בכריסמס אתונה מקבלת אווירה מיוחדת עבור החג ובה תראו רחובות, חנויות, בתי קפה ומלונות שמקשטים את סביבתם בעצים מוארים, תאורה מיוחדת ואף מוזיקה בחלק מהמקומות.

בכיכר סינטגמה תמצאו עץ חג מולד גדול ומואר, משחקי פעילות עבור ילדים ואירועים נוספים. הגן הלאומי יקושט בתאורה מיוחדת ויהפוך למחזה מדהים למבוגרים וילדים כאחד.

בכל חודש דצמבר, בכיכר אריסטוטלוס בסלוניקי שהיא העיר השנייה בגודלה ביוון, מציבים עץ גדול, מקושט ומואר בצורה של אוניית מפרש והאזור מושך תיירים רבים שרוצים להצטלם עם העץ המיוחד.

העיר אתונה במהלך תקופת הכריסמס

ביקור בשווקי הכריסמס

The Christmas Factory ("מפעל הכריסמס") בטכנופוליס הוא אטרקציה מעניינת לילדים וגם למבוגרים במהלך הכריסמס.

מה-30 בנובמבר ועד ל-6 בינואר בכל יום משעה 10:00 עד 22:00 ישנה פעילות רחבה עבור חג המולד.

חוץ משווקי כריסמס בהם נמכרים מוצרים שונים ניתן למצוא לונה פארק שלם: קרוסלות, סדנאות יצירה לילדים, גלישה בקרח ועוד.

מחיר הכניסה מתחיל מ-6 יורו לאדם.

כתובת:
100 Pireos and Voutadon, Gazi

ברכת חג המולד ביוונית

ביוון נוהגים לאחל אחד לשני את ברכת החג "קלה חריסטויאננה!" שמשמעותה ביוונית "חג מולד שמח!". תוכלו גם לשמוע איחול נוסף "כרוניה פולה" שפירושו הוא "שנים שופעות" ונהוג גם לאחל "קאלי כרוניה" שמשמעותה ביוונית היא "שנה טובה".

קניות במהלך חג המולד

הקניונים באתונה מציעים חוויה במהלך תקופת הכריסמס. קניון לב אתונה מציע החלקה על הקרח וקניון היכל הזהב מציע גם פעילויות מוזיקליות שונות. כך גם בקניון The Mall.

הכנות לחג המולד

כאשר הכרימס קרב ובא, כולם מתכוננים ומצפים בכליון עיניים לחג הנחשק, המיוחד והאהוב מכל החגים. אנשים יינקו את ביתיהם ועוגיות כריסמס ייאפו במיוחד לכבוד החג.

היוונים המסורתיים ביוון נוהגים לצום 40 יום לפני חג הכריסמס. האיסור חל על אכילת מוצרי מזון מן החי לדוגמה בשר, ביצים וחלב.

אירועים באתונה

תוכלו לצפות באירועים שונים באתונה שיחולו לפני ובמהלך חג המולד בעמוד אירועים באתונה

שעות פתיחה של החנויות במהלך הכריסמס

במהלך חודש דצמבר, מרבית החנויות, מלבד שעות הפתיחה הרגילות שלהן, פתוחות גם בשני ימי ראשון האחרונים לפני חג המולד וביום ראשון האחרון של השנה בין השעות 11:00-18:00. בערב חג המולד ובערב ראש השנה הם פתוחים מ-10:00 עד 18:00. בתאריכים 25-26 בדצמבר וב-1 בינואר כל החנויות המסחריות סגורות (חלק מהחנויות עשויות להיות סגורות גם ב-2 בינואר).