קיתנוס

קיתנוס (Kythnos) הוא אי יווני הממוקם בחלקו המערבי של האיים הקיקלאידיים בלב הים האגאי. שטחו של האי הוא 99 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ-1,500 תושבי קבע. הוא ידוע ביופיו הטבעי, הארכיטקטורה המסורתית, החופים היפים והמעיינות החמים שלו.

לקיתנוס יש היסטוריה ארוכה ועשירה עוד מימי קדם. זה היה ידוע במקור בשם תרמה, בשל המעיינות החמים הטבעיים של האי ששימשו למטרות טיפוליות על ידי יוונים עתיקים. האי היה גם מרכז חשוב לייצור כלי חרס בתקופה הקלאסית.

כיום, קיתנוס היא יעד פופולרי לתיירים המחפשים חופשה שלווה ומרגיעה הרחק מההמונים. החופים המדהימים של האי הם אטרקציה מרכזית, המציעים מים צלולים וחופים חוליים או חלוקי נחל. כמה מהחופים הפופולריים ביותר באי כוללים את קולונה, אפוקרוזי ו-לוטרה.

העיירה המרכזית של האי היא כורה, הממוקמת במרכז האי. זהו כפר קיקלדי יפהפה ומסורתי עם בתים מסוידים בלבן, סמטאות צרות ופרחי בוגנוויליה צבעוניים. המבקרים יכולים לשוטט ברחובות העיירה המתפתלים, לבקר בחנויות ובבתי הקפה המקומיים ולהתפעל מהנופים המדהימים של האזור הכפרי שמסביב.

אטרקציה פופולרית נוספת בקיתנוס היא המעיינות החמים של האי. המעיינות התרמיים של קיתנוס ידועים בסגולות המרפא שלהם, והמבקרים יכולים לטבול במים החמים של מעיינות הלוטרה, הממוקמים ליד העיירה לוטרה.

סיור וידיאו באי קיתנוס

כיצד ניתן להגיע אל קיתנוס

בקיתנוס אין שדה תעופה וניתן להגיע אליו אך ורק באמצעות מעבורת מנמל פיראוס. זמן השייט אורך כ-3 שעות. במעבורת ניתן להגיע גם מהאיים הסמוכים: סיפנוס, מילוס, קיאה.

כפרים והתיישבויות בקיתנוס

כמו ברוב האיים היווניים, לקיתנוס יש כפרים קטנים המפוזרים במקומות שונים באי. חלקם יש תושבים קבועים ואילו אחרים חוזרים רק במהלך עונת התיירות, המציעה מלונות, דירות וחדרים להשכרה. בדרך כלל, בכפר יש אוכלוסייה של 50 עד 2000 תושבים.

בקיתנוס, לעומת זאת, כפרים עם פחות מ -50 אנשים עדיין עדיין מופיעים במפות תיירותיות רבות. הסיבה העיקרית לכך היא כי במהלך עונת החגים, האוכלוסייה שלהם מכפילה את עצמה באופן משמעותי. היוונים שמקורם באי קיתנוס ואלו שנולדו בה חיים במקומות אחרים ביוון ונוהגים לבקר את מקום הולדתם לחופשת הקיץ שלהם.

מלון מומלץ בקיתנוס

מלון קיתנוס ביי הוא אחד מהמלונות המומלצים בקיתנוס ונמצא במיקום מעולה בעיירה לוטרה במרחק הליכה מהטברנות, בתי הקפה והחנויות, תחנת האוטובוס וקרבה לנמל הימי. אמנם אין לו דירוג רשמי של כוכבים אך הוא מציע את כלל השירותים החיוניים למטייל עם ארוחת בוקר טובה.