לאסיתי

לאסיתי (Lasithi) הוא מחוז בצדו המזרחי של האי כרתים. המחוז ידוע בזכות האתרים הארכיאולוגיים המעניינים שלו והנוף הטבעי הנשקף מכל עבר עם רצועת הררית. במחוז גם חוף הדקלים היחיד מסוגו באירופה, חוף ואי.

מבט עילי מהרחפן על לאסיתי בכרתים

עיירות וכפרים בלאסיתי

הכפר אגיוס ניקולאוס הוא עיירת הבירה במחוז הנמצאת בצדו הצפוני של האי, 67 ק"מ מזרחית להרקליון. אחד האטרקציות הפופולאריות של הכפר היא אגם ווליסמני. העיירה כוללת גם נמל.

סיטיה היא עיירת חוף הנמצאת בתוך המפרץ ההומונימי, על החוף הצפוני של כרתים.

פורני (Fourni) הוא כפר קטן הנמצא במרחק של כשעה מהרקליון וכ-20 דקות מאלונדה ובו תמצאו מספר מסעדות ביניהם את טברנת פאלאמילוס המציעה מגוון מאכלים מהמטבח היווני במחירים טובים.

כיצד להגיע אל לאסיתי

העיירות אגיוס ניקולאוס וסיטיה הם הנמלים הראשיים של המחוז אליהם מגיעות מעבורות וסירות מהרקליון. ישנם גם כמה מעבורות מנמל פיראוס באתונה אבל לא באופן תדיר ואי אפשר להסתמך על לוח הזמנים שלהם.

הדרך הקלה ביותר להגיע אל המחוז היא מהרקליון שאליה תוכלו להגיע ביתר קלות מאתונה מכיוון שיש מעבורות היוצאות באופן יומי וסדיר במשך כל עונות השנה. זמן הנסיעה במעבורת מאתונה הוא בין 6 ל-8 שעות.

תוכלו להגיע אל לאסיטי גם באמצעות טיסה אל שדה התעופה הממוקם בעיירה סיטיה המקבל טיסות מנמל התעופה הבינלאומי של אתונה ובעונת התיירות גם מארצות אחרות. מישראל יש טיסות ישירות אל נמל התעופה בהרקליון. לכן הדרך הקלה להגיע למחוז היא באמצעות טיסה ישירה מנתב"ג אל הרקליון ואז משם לקחת מעבורת, טיסה או מונית למחוז.

מלונות מומלצים בלאסיתי

אחד ממלונות היוקרה המומלצים באי הוא מלון מינוס ביץ' ארט ⭐⭐⭐⭐⭐ בדירוג 5 כוכבים הנמצא על קו החוף של העיירה אגיוס ניקולאוס וקרוב אל מרכזה.