מקדוניה

מקדוניה הוא חבל ארץ הנמצא בצפון יוון והוא האזור הגדול ביותר בו. למקדוניה יש קו חוף ארוך במיוחד יחד עם אזורים הרריים ושטחים נרחבים מיוערים. בירתה של מקדוניה היוונית היא העיר סלוניקי.

למקדוניה היסטוריה ארוכה ומורכבת שהטביעה את חותמה על התרבות, הארכיטקטורה והמסורות של האזור. כמה מהאתרים ההיסטוריים המשמעותיים ביותר באזור כוללים את העיר העתיקה פלה, מקום הולדתו של אלכסנדר מוקדון, המנזרים של הר אתוס והעיר ההיסטורית וריה.

היא מבוססת על ממלכת מוקדון העתיקה מהמאה ה-9 לפנה"ס. מלך מקדוניה פיליפוס השני, כבש בעת העתיקה את כל יוון, אימץ את דתה וגייס את כל לוחמי הערים היווניות לצבאו.

לאחר קריסתה של האימפריה העותומאנית בשנת 1913, שטח מקדוניה חולק בין יוון, בולגריה וסרביה.

לאחר התפרקות יוגוסלביה, בשנת 1991 קיבלה עצמאות והוקם בחלק מהשטח רפובליקת מקדוניה. כיום היא מחולקת לשני חלקים שהחלק הדרומי שלה נקרא מקדוניה היוונית נמצא בצפון יוון והחלק הצפוני שלה היא מדינה בפני עצמה שלא משתייכת ליוון ונקראת בשם רפובליקת מקדוניה הצפונית.

האזור נחשב ליעד תיירותי פופולארי בכל העונות גם בקיץ בו ניתן להנות מהחופים החוליים הטובים וגם בעונת חורף בה ניתן למצוא אתרי סקי ולהנות מחופשה חורפית נפלאה במיוחד בתקופת הכריסמס.

מקדוניה

ערים ומקומות במקדוניה היוונית

במרכז מקדוניה תמצאו את העיר סלוניקי שהיא עיר הנמל הגדולה והמרכזית בה והיא גם מהווה את בירתה.

קילקיס (Kilkis) היא עיר הנמצאת במרכז מקדוניה.

במערב מקדוניה נמצאת העיר קסטוריה (Kastoria) הנמצאת במעין חצי אי בתוך אגם אורסטיאדה.

מלונות מומלצים במקדוניה היוונית

מלון אברידיקי ⭐⭐⭐ בדירוג 3 כוכבים נמצא בלב העיירה קילקיס שבמרכז מקדוניה. המלון כולל חדרים בעיצוב מודרני. הסוויטות שלהם עברו שיפוץ לאחרונה וכוללות חדרי אמבטיה מרווחים.