מוזיקה יוונית

מוזיקה יוונית היא מרכיב חשוב בחייהם של היוונים ואף היסטורית בתקופה של יוון העתיקה. במוזיקה היוונית יש שילוב תרבויות של המזרח עם המערב.

היסטוריה של המוזיקה היוונית

ליוון יש מסורת ארוכה עם מוזיקה, עוד החל מהתקופה העתיקה. מספר אלים ואלות היו מחוברים אל מוזיקה וריקודים והמילה מוזיקה באה מתשע המוזות של יוון העתיקה. הם היו הבסיס של ההשפעה עבור כל האמנים ואפילו היום אמנים מתייחסים למוזה שלהם. בנוסף יש הרבה ביטויים במוזיקה שבאים מהשפה היוונית לדוגמה המילים מלודיה והרמוניה. מוזיקה יוונית היא התמזגות ושילוב של התרבויות המזרחיות של אסיה ואירופה.

למוזיקה ויוון יש קשר היסטורי ועתיק שביום יום שירה, ריקודים ומוזיקה הייתה כצורך יום-יומי. במהלך ההיסטוריה הארוכה, המוזיקה היוונית השתנתה רבות והתרחבה על פני השנים. המוזיקה היוונית העתיקה השתנתה רבות כבר במהלך תקופת האימפריה הביזנטית וגם לאחר מכן בתקופת הרנסנס.

על פי ממצאים היסטוריים שנמצאו, היוונים החלו ללמוד את התיאוריה המוזיקלית מהמאה ה-6 לפני הספירה שכללה לימודי אקוסטיקה, הרמוניה ומלודיה.

מוזיקה יוונית של יוון המודרנית

המוזיקה היוונית נולדה מחדש רק במאה ה-19 עם הרכב האופרה של ניקולס מאנטאזרוס, ספירידון קסינדאס וספירוס סמאראס. מהרגע הזה יוון חשפה הרבה אמנים מוכשרים ממלחינים מוצלחים לשחקנים נפלאים. המוסיקה היוונית הייתה כדרך ביטוי של דרך לבטא אהבה, מוות, כאב ועצב. אלו היו חייהם של היוונים.

המוזיקה היוונית במהלך מלחמת העולם השנייה ובמיוחד במהלך האירועים של 1940 כוללים היסטוריה ארוכה ומעניינת על ההשפעה שנינתה למוזיקה היוונית ביוון.

רבטיקו הינו ז'אנר מוזיקלי שהתפתח לאחר ההגירה הגדולה של מלחמת יוון-טורקיה.

הבוזוקי

כלי הנגינה היווני המוכר ביותר במוזיקה היוונית הוא הבוזוקי עם הצלילים המשכרים שיכולים להנעים גם את אוזניהם של זרים, אבן הפינה של המוזיקה היוונית במאה האחרונה. הבוזוקי הוא גם הכלי המעוטר ביותר מכל כלי הנגינה ובוזוקים יקרים נהוג לקשט בצדפות.

זמרים ומלחינים יוונים

זמרים ומלחינים יוונים קיימים בשפע. סטליוס קזנג'ידיס הוא אחד מהזמרים הגדולים של יוון ונחשב לקולו של העם היווני.

חלק מהמלחינים היוונים מוכרים בעולם כולו בעיקר בזכות היצירות שחיברו לסרטים פופולאריים ומחזות ביניהם: מיקיס תיאודוראקיס, מאנוס חאג'ידאקיס, יאניס קסנאקיס, סטאוורוס קסארחקוס ורבים אחרים.

להקה יוונית לאירועים

תוכלו להזמין להקה יוונית או נגן בוזוקי וזמר יווני שינעימו לכם את האירוע בין אם זה חתונה או מסיבה יוונית, תהנו ממוזיקה יוונית אותנטית עם הופעה ברמה גבוהה.