קיתירה

קיתירה (Kythira) הוא אי יווני הנמצא בין חצי האי פלופונסוס אל צפון מערב האי כרתים, בין הים היוני והאגאי וידוע ביופיו הטבעי, החופים המבודדים והכפרים המקסימים שלו.

לקיתירה היסטוריה ארוכה ומרתקת שתחילתה בימי קדם, והיא הייתה מאוכלסת על ידי תרבויות שונות לאורך מאות השנים. זה היה מרכז סחר חשוב בתקופה המינואית ולאחר מכן התיישב על ידי הספרטנים והאתונאים. היא נשלטה גם על ידי הוונציאנים, העות'מאנים והבריטים, והארכיטקטורה והתרבות שלה משקפות את ההשפעות המגוונות הללו.

כיום, האי קיתירה הוא יעד תיירותי פופולרי עבור אלה המחפשים חוויה שלווה ואותנטית יותר של האי היווני. המבקרים יכולים לחקור כפרים ציוריים כמו חורה, פוטמוס ואוולמונס, עם בתי האבן המסורתיים והסמטאות המפותלות שלהם. האי מתהדר גם בחופים מדהימים, כולל קאלאדי, דיאקופטי וקפסאלי, שבהם המבקרים יכולים לשחות, להשתזף וליהנות מספורט ימי.

האי ידוע באירועי התרבות שלה, כמו פסטיבל הצילום הבינלאומי קיתראיסמוס ופסטיבל אמנויות הקיץ של Kythera, המציגים את המורשת האמנותית והתרבותית של האי. בנוסף, האי הוא ביתם של כמה אתרים ומוזיאונים עתיקים, כגון הטירה הוונציאנית והמוזיאון הארכיאולוגי של קיתירה, שם המבקרים יכולים ללמוד על ההיסטוריה העשירה של האי ועל המסורות התרבותיות.

וידיאו המציג מבט עילי על האי קיתירה

מלונות ובתי אירוח בקיתירה

כאי קטן יחסית תמצאו בו מעט מלונות ובתי אירוח. בדרך כלל מטיילים שוהים באי לילה אחד ועוברים לאי יווני אחר למחרת.

מלון קיתירה גולדן ⭐⭐⭐⭐ בדירוג 4 כוכבים נמצא קרוב אל חוף דיאקופטי. המלון כולל בריכת שחייה.