אקסרכיה

אקסרכיה היא שכונה הנמצאת במרכז העיר אתונה הגובלת עם שכונת קולונאקי ו-כיכר אומוניה. השכונה החלה להתפתח בסוף המאה ה-19 וקיבלה את שמה מסוחר בשם אקסרכוס שפתח חנות גדולה באזור.

בין השנים 1960 ל-1970 השכונה הייתה למרכז תרבותי של העיר וגרו בה אמנים ויוצרים. האוניברסיטה של אתונה החליטה להעביר כמה מהמחלקות שלה לשכונה והיא משכה אליה סטודנטים ואקדמאים. באמצע שנות ה-70, חלה נקודת תפנית בה הסטודנטים הפכו את השכונה למוקד הפגנות ואז החלה התדרדרות מהירה שהובילה אותה להפוך לשכונה אפלה.

היא מוכרת כשכונת האנרכיסטים, זוהי שכונה שלא כל כך מומלצת לביקור ולא מתאימה לכל אחד, אפשר להשוות אותה אל דרום תל אביב ואולי אפילו הרבה יותר גרוע מכך. יש לשכונה היסטוריה של אירועי אלימות ולא יהיה בטוח להסתובב בה בשעות המאוחרות של הלילה. רוב הקירות בשכונה מכוסות בגרפיטי ומרגיש כאילו היא מנותקת משלטון. נערכות בה הפגנות לעיתים תקופות ויש בה רמת פשיעה גבוהה בהשוואה לשכונות האחרות באתונה.

בשנת 2008 התרחש אירוע משמעותי בשכונה בו נהרג נער בן 15 על ידי שוטר וגרר גל הפגנות אלים ברחבי יוון שגלש גם לאי קפריסין ולערים אחרות ברחבי העולם.

הגרפיטי על קירות מבני השכונה מושך מבקרים ותיירים אבל זה לא הדבר היחיד בה. בשכונה תמצאו את המוזיאון הארכאולוגי הלאומי של אתונה ויש בה חיי לילה פעילים עם מגוון טברנות, מסעדות בתי קפה, פאבים ומועדונים. למרות אופייה של השכונה ניתן למצוא בה חנויות מחשבים רבות והיא אף נחשבת לעמק הסיליקון של אתונה.

במעלה השכונה ברחוב קאלידרומיו ישנו שוק איכרים שנחשב לאחד הגדולים באתונה ופתוח כל יום שבת. במעלה המדרגות בסוף הרחוב תגיעו אל גבעת סטרפי (ביוונית נקראת לופוס סטרפי, Lofos Strefi) המציעה נוף פנורמי מדהים אל העיר של 360 מעלות וגם יש בה פארק ירוק.

מסעדת אוזרי לסבוס (Ouzeri Lesvos) היא אחת המסעדות הטובות ביותר בשכונה בה תוכלו להנות ממגוון ארוחות במחירים טובים ביניהם דגים טריים, מאכלי ים ומאכלים מהמטבח היווני. המסעדה כשמה מתמקדת במאכלים מסורתיים של האי היווני לסבוס.

סיור וידיאו ברחובות שכונת אקסרכיה באתונה

הדרך הכי קלה להגיע אל שכונת אקסרכיה ממרכז אתונה היא לקחת את המטרו לתחנת אומוניה. משם המשיכו ללכת לכיוון רחוב תמיסטוקלאוס עד שתגיעו לכיכר אקסרכיון.

מלונות באקסרכיה

למרות שאקסרכיה היא לא שכונה תיירותית, תוכלו למצוא בה מספר מלונות. אנו לא נמליץ לשהות בשכונה בגלל שהיא נוטה להיות לא בטוחה עבור מטיילים אבל יש כאלה שירצו דווקא לחוות את הרב תרבותיות הקיימת בשכונה. עבור רוב המטיילים אנו נמליץ לבחור במלון בשכונה אחרת באתונה במיקום מרכזי אחר, ראו עמוד מלונות מומלצים באתונה באתרנו.

מלון מליה ⭐⭐⭐⭐ בדירוג 4 כוכבים נמצא במרחק של 5 דקות הליכה מכיכר אומוניה. למלון יש גג עם בריכת שחייה ובר משקאות.

מלון דריאדס אוריון ⭐⭐ בדירוג 2 כוכבים נמצא בלב השכונה צמוד לגבעת סטרפי. מדובר בשני מלונות קטנים מאוחדים. אל תצפו למלון בוטיק אלא יותר לאירוח בסיסי וטוב בלב השכונה.