סקי ביוון

רוב האנשים חושבים שיוון זה רק איים וחופים המתאימים לבילוי בקיץ אבל יוון כוללת הרים רבים שבחורף מכוסים בשלג והופכים אותה ליעד פופולארי גם בעונת החורף. מדרונות הסקי של יוון הם לא דבר חדש ליוונים אך הם לא ידועים לאנשים רבים ברחבי העולם. רוב האזורים ביוון הם הררים, למעשה, יוון היא אחת מהמדינות ההרריות באירופה ולרוב אתרי הנופש ההרריים נמצאים בגובה של 1400 ל-2400 מטרים.

אתר הסקי פרנאסוס

מרכז הסקי ממוקם במרכז יוון על מורדות ההר פרנאסוס. האתר נבנה בשנת 1976 ונחשב לאחד מהטובים ביוון ומציע שני אתרי סקי עיקריים, פטרולקה וקלריה, שניהם מציעים חווית סקי בלתי נשכחת. אתר הנופש פתוח כל יום מחודש דצמבר עד מרץ. המתקנים בפטרולקה נמצאים בגובה של 1600 מטרים בעוד קלריה מתחילה מגובה 1750 מטרים. שני אתרי הסקי מסתיימים בטומברצי בגובה של 2300 מטרים. יש בסך הכל 17 אתרי סקי באתר הנופש המציעים רמות קושי שונות כדי שיתאימו גם למתחילים וגם לגולשי סקי מנוסים ומקצועיים. ישנם 13 מעליות אל הבסיס והבקתות. המתחם נמצא במרחק של שעתיים מאתונה.

אתר הסקי קלבריטה

האתר יושב על המורדות הצפון מערביות של הר הלמוס בפלופונסוס. מרכז הסקי קלבריטה נחשב לאחד מאתרי הנופש המובילים ביוון. המתחם נפתח בשנת 1988 ומאז פועל כל יום במשך עונת החורף, מחודש דצמבר ועד אפריל. מצוייד במתחם סקי מודרני הוא מציע מגוון רחב של אפשרויות סקי כולל סקי לילה, גלישת שלג, מצנחי רחיפה ועוד. האתר נמצא בגובה של 1700 מטרים בנקודה הנמוכה וכ-2340 בנקודה הגבוהה.