סטליוס קזנג'ידיס

סטליוס קזנגי'דיס

סטליוס קזנג'ידיס נולד ב 29 באוגוסט בשנת 1931. הוא התייתם מאביו בגיל 13. כילד חייו היו מלאים בקשיים, הוא עבד עד מאוחר בעבודות מזדמנות כדי לפרנס את משפחתו. שירת בצבא באי של מאקרוניסוס.

החיים שלו השתנו לאחר שירותו הצבאי כאשר בעל המפעל בו היה עובד נתן לו גיטרה. הוא ישב שעות לנגן עם הגיטרה ותוך כדי כך הביע את רגשותיו דרך המוזיקה. בעיקר הוא שר על הקשיים של עובדי המפעל העובדים קשה והאנשים היווניים שהיו חייבים להגר לחוץ לארץ כדי לחפש מחיה.

קזנג'ידיס הופיע לראשונה בשנת 1950 במועדון בקיפיסה. ב 1952 כאשר עשה את הקלטת האולפן הראשונה שלו הוא שר שיר שנכתב על ידי המלחין המפורסם אפוסטולוס קלדאראס. אחר כך הייתה לו את ההצלחה המסחרית הראשונה שלו, שיר שהולחן על ידי יאניס פאפאיואנאו.

בזמן הקריירה שלו הוא עבד עם כמה מהמלחינים הפופולאריים והטובים ביותר ביוון וביניהם: מנוליס חיוטיס, יורגוס מיצאקיס, ואסיליס ציצאניסמאנוס לואיזוס, מאנוס חאג'ידאקיס, מיקיס תאודוראקיס וקסראקוס. הוא נטש את קטע המועדון לילה ולא הופיע יותר משנת 1965.

במשך הקריירה שלו הוא הוציא מעל 120 אלבומים ועצר להקליט ב 1976 ועבר לתחביב האהוב שלו, דייג. הוא אמר שהרגיש חופש ושלווה ביחד עם חבריו הדייגים.

הוא אובחן חולה בסרטן ואושפז במרכז הרפואי באתונה. לפני שחזר לבית החולים באתונה הוא קיבל טיפול בגרמניה.

סטליוס קזנג'ידיס הלך לעולמו בגיל 70 ב 14 לספטמבר בשנת 2001.


שירים מובחרים של סטליוס קזנג'ידיס


מילים ותרגומים לשירים של סטליוס קזנג'ידיס


לצפייה מלאה בתרגומים הצטרפו אל אזור המנויים

שתפו לחברים והשאירו תגובה